رده محصول

تماس با ما

شاندونگ Renfeng ویژه مواد شرکت, با مسئولیت محدود

اضافه کردن: No.1 Renfeng جاده, Qifeng, Huantai, شاندونگ، چین 256407

تلفن: 86-533-8690983/8688836

فکس: 86-533-8690158

ایمیل:zpf@sdrenfeng.com

wzy@sdrenfeng.com

وب سایت:www.sdrenfeng.com/EIndex.asp

اصل و نگهداری رسانه فیلتر سوخت

- Jul 21, 2017 -

اصل و نگهداری رسانه فیلتر سوخت

رشته رسانه فیلتر سوخت در خط بین پمپ سوخت و پورت ورودی جسم دریچه گاز قرار دارد. نقش رسانه فیلتر سوخت شامل سوختن در اکسید آهن، گرد و غبار و سایر ضایعات جامد است که برای جلوگیری از پلاگین سیستم سوخت (به ویژه نازل)، کاهش میزان مکانیکی، برای اطمینان از عملکرد پایدار موتور برای افزایش قابلیت اطمینان، حذف می شود. ساختار مشعل سوخت یک پوسته آلومینیومی و یک فولاد ضد زنگ است که در براکت با اجزای سازنده کاغذ با کارایی بالا، کاغذ فیلتر را به صورت گل داودی شکل می دهد تا سطح جریان را افزایش دهد.

فیلتر خروجی را نمی توان با فیلتر کربورتر استفاده کرد. از آنجا که فیلتر EFI اغلب در برابر فشار سوخت 200-300 کیلو وات مقاومت می کند، بنابراین فشار فشار فیلتر به طور کلی برای رسیدن به 500kPa بالاتر است، در حالی که فیلتر کربورتر برای دستیابی به چنین فشار بالا لازم نیست. فیلتر فیلتر باید هر سی هزار کیلومتر جایگزین شود. اگر محتوای ناخالص سوخت بزرگ باشد، فاصله سفر باید بر این اساس کاهش یابد. فلش در رسانه فیلتر سوخت رسانه نشان می دهد که جهت جریان سوخت، و زمانی که فیلتر نصب شده است، فلاشینگ مجاز نیست. حتی اگر آن را در حالت تلنگر برای مدت زمان کوتاه نیز باید با نگه داشتن فیلتر هوا فیلتر هوا در محفظه موتور خودرو در سمت راست جای (به عنوان مثال راست چرخ جلو در بالای موقعیت، با بازوی نرم لاستیک نرم شیلنگ متصل جعبه پلاستیکی جعبه سیاه است). روش تخریب بسیار ساده است (طراحی این است که در نظر گرفتن راحتی از صاحبان اغلب تمیز کردن تخریب، مدل های عمومی از پیچ ثابت استفاده نمی کند): به آرامی شکستن جهت عقب از دو فلز Katz، کل جعبه خالی را می توان تنظیم کرد، حذف فیلتر را می توان تمیز کرد. ممکن است به بازو شلنگ لاستیکی ضخیم، با یک پیچ گوشتی پیچ کارت، حذف یک می تواند؛ موانع دیگری را با دقت برداشته است. اگر تجربه ای نداشته باشید بهتر است از شما بخواهید که فیلتر هوا را با توجه به استفاده از محیط زیست هر سه ماه یا بعد از بخش های شن و ماسه و گرد و غبار زیاد تمیز کنید. فیلتر هوا را از گرد و غبار بردارید، آن را با یک نازل با فشار بالا فشار دهید (مراقب باشید بیش از حد نزدیک نباشد، یا از یک پمپ دوچرخه یا با یک برس نرم استفاده کنید). و جعبه ورودی هوا را ببافید. فیلتر هوا نباید شسته شود جعبه مصرف نباید آب را ترک کند فیلتر هوای قدیمی باقی مانده باید در زمان جایگزین شود. تخریب باید فرآیند را به یاد داشته باشد، نصب باید بسیار صاف باشد، اگر درست نباشد، باید بدون دلیل استفاده از نیروی خشن، دلیلی برای ادامه پیدا کند. اگر واقعا ناامید هستید، نمی توانید فیلتر را نصب کنید، تا زمانی که جعبه از قطعات خارج شود، به پشت درب برسد، به لوله بازگردد، تعمیر رانندگی مشکل نخواهد داشت.

تعمیر و نگهداری از موتور فیلتر احتراق روغن فیلتر در روند، گرد و غبار، بیرونی فلزی، کربن و دیگر ناخالصی های مکانیکی ادامه خواهد داد به مخلوط کردن با روغن، در حالی که هوا و احتراق نفت در اکسیداسیون روغن، روغن به تدریج تولید آدامس، ناخالصی های مکانیکی و مخلوط کلوئیدی نیز لجن را تشکیل می دهند که نه تنها سرعت بخشیدن به قطعات متحرک را تسریع می کند، بلکه باعث می شود که باعث انسداد روغن نیز شود. برای اطمینان از تمیز کردن روغن، موتور با یک فیلتر روغن در سیستم روانکاری مجهز شده است. در حال حاضر، بیشتر موتورهای خودرو از یک فیلتر روغن در چرخش استفاده می کنند که یک فیلتر قابل استفاده است که قابل جدا شدن نیست. هنگام تغییر روغن باید در هنگام فیلتر روغن جایگزین شود، در غیر این صورت بر کیفیت روانکاری تاثیر می گذارد. نگهداری انتخاب روغن نفت عمومی از روغن پایه و افزودنی ها در دو قسمت تشکیل شده است. بیشتر روغن پایه نفت معدنی، مواد افزودنی مواد شوینده فلزی، آنتی اکسیدان ها، مهارکننده های زنگ، پراکنده های اشباع شده و شاخص های ویسکوزیته بهبود می یابد. اضافه کردن برخی از مواد شیمیایی ویژه به روغن می تواند کیفیت روغن را بهبود بخشد، نه تنها به کاهش سایش موتور و پاره شدن برای افزایش عمر دستگاه، به طوری که پیستون و اتاق احتراق روغن تمیز تر، روغن روان و فیلتر خوب است در سکوت کمتر، و می تواند سوخت برای جایگزینی استفاده از مسافت پیموده شده نفت، دوره عمومی مبادله نفت تا 10،000 کیلومتر و یا بیشتر. به طور کلی، موتور بنزینی با سرعت بالا و کم بار، فشار روانکاری کم، سرعت پایین دیزل موتور، فشار روانکاری بالا، دو نیاز مختلف عملکرد روغن، به طوری که موتور نیز بسته به نوع موتور و دو متفاوت، یکی به نام روغن موتور بنزین، یکی دیگر به نام روغن موتور دیزل، دو نمی تواند مخلوط شود. در مورد بازار، موتور بنزینی نیز می تواند برای روغن موتور عمومی دیزلی استفاده شود، عملکرد آن برای دیدار با دو نوع سطح روغن موتور همپوشانی، آن را نیز مشخص سطح قابل کاربرد سطح روغن، و نمی تواند به تمام اتومبیل ها .


Related Products